SubhanAllah çfarë spektakëli i bukur nga zogjtë në qiellin e Istanbullit gjatë thirrjes së ezanit!

Nuk kemi asnjë dyshim se Ezani qetëson shpirtin e njeriut, çdo ezan e ka bukurin e vete por ky ezan është i mrekullueshëm Shikojeni se çfarë spektakli te bukur bëjnë zogjtë ne qiellin e Stambollit gjate thirrjes e Ezanit. Duke klikuar këtë hapsirën me poshtë shikoni videon e plote nga ky moment i mrekullueshëm:

"SubhanAllah çfarë spektakëli i bukur nga zogjtë në qiellin e Istanbullit gjatë thirrjes së ezanit!"

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi: Tronditet Beogradi, kërset ‘lufta’ në Beograd ka edhe të vdekur/ Pamje

Sapo ndodhi : Tronditet Beogradi kerset lufta ne beograd,ka edhe te vdekur…Nje shpertim i rende ka ndodhur para pak minutave në beograd ku ka shumë të plagosur që janë dërguar urgjentisht në spital dhe thuhet se numri i të vdekurve është 20. Shpërthimi i një bombe ishte shumë i madhë, dhe për këtë arsye ndodhi kjo ngjarje tragjike, ja ju sjellim edhe videon kur ndodhi shpërthimi. Shikoje videon duke shtypur mbi këtë hapsirën këtu më…

"LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi: Tronditet Beogradi, kërset ‘lufta’ në Beograd ka edhe të vdekur/ Pamje"

Kaq vite burg dënohen Albin Kurti dhe tre deputetët e Vetëvendosjes

Albin Kurti është dënuar me 1 vit e 6 muaj burgim me kusht. Me kaq është dënuar edhe deputetja, Donika Kadaj. Faton Topali ka marrë dënim unik me 1 vit e 2 muaj me kusht, plus shpenzimet e pagesës të gjyaktës, aq sa është dënuar edhe Albulena Haxhiu. Gjykata i ka shpallur fajtorë në dy pika të aktakuzës, përdorim të paautorizuar të armëve dhe pengim të personit zyrtar, përveç Faton Topallit që është shpallur fajtor…

"Kaq vite burg dënohen Albin Kurti dhe tre deputetët e Vetëvendosjes"

NXITONI: Lajm i madh nga Zvicra, Kërkon puntorë për vitin 2018 (MUNDSI APLIKIMI)

NXITONI: Lajm i madh nga Zvicra, Kërkon puntorë për vitin 2018.Këtë vjeshtë, më shumë njerëz janë duke u kërkuar në sektorin e ndërtimit dhe në administratë në Zvicër. Edhe pse ofertat për punë kanë mbetur në nivelin e tremujorit të kaluar, në tremujorin e tretë megjithatë numri i vendeve të lira është rritur me 2 për qind.Për të mësuar si të aplikoni klikoni këtë hapsirën më posht dhe prisni 2 sekonda pastaj do ju hapet…

"NXITONI: Lajm i madh nga Zvicra, Kërkon puntorë për vitin 2018 (MUNDSI APLIKIMI)"

Babai e fut çdo ditë të bijën e sëmurë në një varr të hapur, arsyeja e dhimbshme.. (Video)

Një histori e dhimbshme na vjen nga Kina që ka si protagonistë babë e bijë. Një baba në Sichuan të Kinës, i quajtur Xhang Liyonga e dërgon çdo ditë të bijën në një varr të hapur në mënyrë që të mësohet me vendin ku do të prehet pasi të largohet nga kjo botë. Vajza e vogël ka një sëmundje të rëndë e cila i ka ditët e numëruara. Ajo vuan nga një çrregullim në qarkullimin…

"Babai e fut çdo ditë të bijën e sëmurë në një varr të hapur, arsyeja e dhimbshme.. (Video)"

Vaj e britma rrënqethëse! Momenti prekës kur nëna ia jep lamtumirën e fundit Florencit/Pamje

Trupi i pajetë i Florenc Beqirajt ka mbërritur më në fund në qytetin e Shkodrës. Arkivoli, i mbuluar me një flamur shqiptar ka qenë vendi ku janë derdhur lotët e familjarëve. Nëna e Florencit, gjyshja dhe të tjerë familjarë kanë pritur në banesë trupin e të voglit të tyre dhe menjëherë heshtja është zëvendësuar me të qara dhe klithma dhimbjesh.Një skenë mjaft e fortë e njëkohësisht pikëlluese, aq sa disa familjarëve u kanë rënë të…

"Vaj e britma rrënqethëse! Momenti prekës kur nëna ia jep lamtumirën e fundit Florencit/Pamje"

Fshati me xhaminë më të madhe në rajon – për ta ndërtuar, banorët shiten edhe tokat e tyre!

Bresana është një nga fshatrat më të lashta të trevës së Opojës në komunën e Dragashit, me një traditë po ashtu të lashtë të ruajtjes dhe kultivimit të vlerave kombëtare dhe fetare. Fshati “i barabartë” me një qytezë Fshati Bresanë është i shtrirë në pjesën më jugore të Republikës së Kosovës, rrëzë kodrave e bjeshkëve të Sharrit, me burime të pashtershme të ujit. Ka lumin Zinova, i cili kalon përmes fshatit dhe një natyrë pitoreske…

"Fshati me xhaminë më të madhe në rajon – për ta ndërtuar, banorët shiten edhe tokat e tyre!"